Sokan teszik fel azt a kérdést, hogy „akkor most én saját magamnak masszírozzam a talpam vagy menjek reflexológushoz?”
A válasz erre a kérdésre nem lehet egy egyzserű igen vagy nem. Ugyanis attól függ… Mivel mindkettő megoldás jó és hasznos, így más oldalról közelíteném meg a választ. Mindkettőnek van előnye és hátránya is, amelyekkel jó, ha tisztában vagy.
Először is, mindenképp olyan személy masszírozza a talpad, aki tudja mit csinál. Vagyis megtanulta a talp reflexzónás masszázsát. Így ez lehetsz te is és egy reflexológus is. Vagyis te is masszírozhatod a saját talpadat, sőt javaslom is, de csak akkor, ha tudod mit és hol keress és találj, illetve nyomkodj a talpadon. Az is fontos, hogy hogyan masszíroz.
Mi az előnye, ha szakemberhez fordulsz és vele masszíroztatsz?
- A reflexológus képzett természetgyógyász vagyis egy egységként tekint az emberre, nem pedig részek összességére. Azaz holisztikus szemlélettel áll hozzá a kezeléshez.
- Ha szükségesnek tartja tud ajánlani más, kiegészítő kezeléseket, lehetőségeket a minél eredményesebb gyógyulás érdekében.
- A reflexológus általában nagy gyakorlattal rendelkező személy, könnyebben hozzáfér az egyes reflexpontokhoz, így hatékonyabban tudja kezelni
- Észrevehet olyan elváltozást a talpon (a reflexpontokon), amelyek tünetet még nem okoznak. Ilyen esetben javasolhatja a szakorvos felkeresését.
- Meg tudod beszélni vele a problémáidat, azokra életvezetési tanácsokat kaphatsz.
- A kezelések alatt neked semmit nem kell tenned, csak kényelembe helyezni magad.
Azonban vannak hátrányai is annak, ha reflexológussal kezelteted a talpad:
- Eléggé időigényes. Heti 1-2 alkalommal célszerű járni, akár több hónapon keresztül (ezeket a szakember előre jelzi). Ami így elég intenzív elfoglaltságot jelent.
- A kezelések általában 40-60 percet vesznek igénybe. Ehhez még hozzá kell számolni az oda- és hazautazás idejét is.
- A talpmasszázs után általában jólesik egy kis pihenés, lazítás, tovább ülni, feküdni a széken, ágyon. De ez nem lehetséges, mert a kezelés végeztével haza kell menni, átadva a helyet a következő kliensnek.
- Ha esetleg nem szimpatikus a reflexológus személye, akkor keresni kell egy másikat, ami szintén csak halogatja a gyógyulás, a kezelés eredményét.
- Drága. Hiába az egészségünkről van szó, a pénz sajnos sokszor ebben az esetben is döntő tényező. Ha megnézünk egy átlag terápiás kezelés időtartamát, ami legyen 12 alkalom. Ha egy szintén átlagárral számolunk (Székesfehérvár 2023.) 6500.-/alkalom. Az összesen 78.000.- Ft. És nem is biztos, hogy a 12 alkalom elegendő lesz.
Ugyanakkor a talp önmasszázsának is van előnye és hátránya is.
- A hátrányok közé tartozik, hogy meg kell tanulni a reflexpontok helyét és azt gyakorolni is kell. Ez némi időt igényel.
- Ha profi módon szeretnéd elsajátítani a talpmasszázst, akkor egy jó tanfolyam is pénzbe kerül. Azonban ez egyszeri összeg.
- Tőled is időt igényel, hogy masszírozd a talpad. Bele kell tervezned a napjaidba, heteidbe azt a 30-40 percet, amit önmagadra szánsz.
De ennél jóval több előnye van:
- Bárhol, bármikor végezheted.
- Nem kell hozzá semmiféle eszköz (csak egy kis olaj, de az mindenkinek van otthon a konyhában).
- Könnyedén be tudod építeni a napi, heti rutinodba.
- Nem fogsz magadnak fájdalmat okozni, hiszen te szabályozod az masszázs erősségét, illetve nem tudod olyan szögben nyomogatni a talpad, hogy túl nagy fájdalmat okozz magadnak.
- Ha úgy esik jól, masszázs után le is pihenni egy kicsit és addig maradsz amíg szeretnél (vagy az időd engedi), nem sürget senki.
- Nem kell alkalmazkodnod a reflexológus időbeosztásához, akkor masszírozod, amikor neked megfelelő és van időd.
- Nem kell várnod, utaznod, így rengeteg időt tudsz megtakarítani más fontos dolgokra, tevékenységekre.
- Naponta akár többször is kezelhetsz egy-egy területet, ha szükséges.
- Alaposan megismered a lábadat, a talpadon lévő reflexpontokat. Így könnyen észre fogod venni és követni tudod az esetleges elváltozásokat.
- Szükség esetén családtagjaidon is alkalmazni tudod.
- Egyszer kell befektetned (időt és pénzt) a tanulásba, utána a tudásod örökre a tiéd marad.
Mindezeket összegezveteljesen jogos a kérdés. Ki masszírozzon?
Akkor ajánlom neked a reflexológust, ha van elég időd, pénzed, nem akarsz új dolgokat megtanulni, nem akarsz magaddal foglalkozni, jobban bízol egy szakemberben, mint magadban.
A talp önmasszázs megtanulását pedig akkor javaslom neked, ha szeretnéd a saját kezedbe venni az egészségedet, szeretsz önmagaddal foglalkozni, önmagaddal törődni, érdekel a természetgyógyászat, kevesebb pénzel és idővel rendelkezel, szeretnél egy olyan örökös tudás birtokában lenni, amivel védheted az egészséged és leküzdheted a betegségeket.
Mindegy melyik módszert választod csak masszírozd, masszíroztasd a talpad rendszeresen, hogy elkerülhesd a betegségeket!