fbpx

Gyenei Ágnes - Interjú önmagammal

Készítettem egy interjút önmagammal. Persze ez furcsán hangzik, de az az igazság, hogy ez eredetileg nem is annak készült. 

Ez egy összefoglalás lett volna saját magamnak, hogy honnan hova jutottam el a 10 év alatt. Mi mindent értem el és melyek a jövőbeni terveim.  Aztán úgy gondoltam, hogy ha már elkészítettem, miért ne olvashatnák el azok a személyek is, akik majd valamilyen módon kapcsolatba kerülnek velem. Ez egy amolyan bemutatkozás féle is egyben. „Ki vagyok én” típusú. 

Jó olvasást kívánok, és remélem, minél előbb talákozunk online vagy személyesen!

Miért kezdtem egy új terület megismerésébe közel 40 évesen?

Mondhatnám azt, hogy „már régóta érdekelt a természetgyógyászat…” De ez nem lenne igaz. Hazudni pedig nem fogok.

2011-ben egy elég nagy magánéleti válságba kerültem. Ki akartam tisztítani az agyamat, így beneveztem egy 10 napos léböjt táborba. Ez alatt a 10 nap alatt találkoztam egy jógaoktatóval, egy táplálkozási tanácsadóval, egy asztrológussal, akik mind azt sugallták, hogy tanuljak, fejlődjek és ugye véletlenek nincsenek, pár nappal később szembejött egy hirdetés, hogy természetgyógyász képzés indul. A természetes életmód sosem állt távol tőlem, a gyógyszereket mindig is utáltam, úgy gondoltam ez jó lesz nekem. Amíg lelkileg is helyre jövök, legalább tanulok valami újat, ami számomra is hasznos lesz.

Így kezdtem el a természetgyógyászattal foglalkozni.

Miért pont azt a területet választottam, amit?

Maga a természetgyógyász képzés több modulból épül fel. Van egy egészségügyi modul, van egy általános természetgyógyászat, ahol szinte minden területbe kapunk egy kis bepillantást, aztán van egy életmódtábor és az utolsó modul, ahol már a választott szakot tanuljuk.

Nem mondhatnám, hogy túl sokáig gondolkodtam volna, hogy melyik természetgyógyász szakot válasszam. Mikor először hallottam a reflexológiáról még jóval a tanulmányaim előtt, kicsit kétkedve fogadtam, hogy ez tényleg működik?! Annyira hihetetlen volt számomra az, hogy valakinek lehet segíteni a talpán keresztül. Mikor pedig elkezdtem tanulni a természetgyógyászatot, akkor biztos voltam benne, hogy nekem ezt ki kell próbálnom!

Kezdetben hitetlenkedve tanulgattam, gyakoroltam, de egy ilyen tapasztalt, kedves és türelmes oktató mellett, mint Dr. Csikai Erzsike, nem lehetett mást tenni, mint elhinni, hogy ez működik. És működött!

Szerelem lett. Persze nem volt egyszerű megtanulni, melyik reflexpont hol van, mikor mit masszírozzak, mennyire erősen. De a sok-sok gyakorlás végül meghozta gyümölcsét.

De a lényeg, hogy számomra is bebizonyosodott, hogy valóban működik a reflexológia. Olyan jó érezni, amikor egy húgyhólyag jelzi azt, hogy valaki keveset iszik. Vagy az, mikor a nyak reflex területét masszírozva jelez a fájdalom, hogy bizony sokat ül a számítógép előtt és keveset mozgatja a nyakát az illető. Vagy mikor a végbél reflexpontja mutatja, hogy valakinek szorulása van. Vagy éppen a csípő területe jelzi, hogy ott bizony valami kezdődő probléma áll fenn.

Milyen tapasztalatokat szereztem az első vendégeim során?

Miközben masszíroztam a vendégeim talpát, néma csendben ültünk. Ők nem beszéltek, aminek így utólag az lehetett az oka, hogy én nagyon koncentráltam a reflexpontokra. Biztos, hogy jó helyen nyomom e, biztos nem nyomom túl erősen vagy túl gyengén, stb. És ezt láthatták, érezhették rajtam. Persze ma már úgy masszírozok hatékonyan, hogy közben arról beszélgetünk, ami a vendéget érdekli, a talpat sem kell figyelnem (csak fél szemmel tartom rajta a szemem, keresve a látható elváltozásokat). Inkább csak érzem.

De kezdetben azért elég akadozva haladt a dolog. Lett egy-két olyan vendégem, aki kérdezgetett, hogy ott miért fáj a talpán. És ilyenkor mindig elmondtam, melyik az az adott reflexpont és esetleg mi lehet a probléma. Ekkor már én is aktívan kérdezősködtem az életmódjáról, esetleges betegségeiről, étkezéséről, mindennapjairól. Masszázs során sokkal könnyebben megnyílnak és elmondanak olyan információkat is, amelyeket az első találkozáskor még nem vallanak be.

Majd kezdtem nekik megmutatni melyek a problémás területek, azokat hogyan masszírozhatja otthon.

Mire jöttem rá az évek alatt?

A vendégeim egy része nem volt kitartó. Ennek persze számtalan oka lehet, hiszen ez egy elköteleződést igénylő folyamat. Heti 1-2 alkalommal, rendszeresen vissza kell járni kezelésekre általában 1-2, de akár 3 hónapon át. Ami akárhogy szépítjük, rengeteg pénzt és szabadidőt igényel a részükről.

Amikor a kezelések tervezett idejét elmondtam a vendégeknek, akkor lelohadt a lelkesedésük és nem jelentkeztek pár alkalom után. Nem mondom, hogy teljes mértékben megértettem őket, de úgy gondolom, nekik még nem fájt eléggé…

Ekkor jött a felismerés, hogy ezt valahogy másként kellene csinálni, mert ez így nem jó, ezzel így ilyen formában nem tudok segíteni nekik.

Mi volt a legnagyobb meglepetés a számomra, amit még ennyi idősen sem tudtam önmagamról?

Imádok tanítani!!!

Ez egy olyan felismerés volt önmagamról, ami azóta is hajt, motivál, visz előre.

Kislány koromban gyakran ültettem a babáimat, plüss állatkáimat szép sorba, mint egy iskolapadba, készítettem nekik kis füzeteket. Én voltam a tanító néni és tanítottam őket. Nagyon élveztem, de szerintem ezzel sok kislány így volt.

Ez a tanítási vágy jó sokáig feledésbe merült, hiszen az évek során soha eszembe nem jutott, hogy tanítani szeretnék.

Hogy kezdtem el mégis tanítani?

Aztán egyszer csak egy kedves, rendezvényszervező ismerősön szólt, hogy egészségnapot szervez és felkért, hogy tartsak előadást a talpmasszázsról, mint reflexológus. Nagyon örültem a felkérésnek, bár rettegtem is, amiatt, hogy nekem sok emberek előtt kelljen beszélnem. Az előadás témája, a mondanivaló nem okozott gondot, hiszen azt nap mint nap elmondom a vendégeimnek. De arra gondoltam, hogy ha azok, akik eljönnek egy péntek délutáni programra, biztosan fáradtak lesznek ahhoz, hogy egy órás előadást végig hallgassanak a reflexológiáról.

Így jött az ötlet, hogy akkor inkább vegyebnek részt aktívan az előadáson és ne csak ücsörögjenek ott.

Egy rövid elméleti rész után megkértem őket, hogy vegyék le a cipőiket és a zoknijukat, kenjék be a kezüket és a talpukat egy kis olajjal és masszírozzák úgy a talpukat, ahogy mutatom. Vittem nekik papírtörlőt, krémet, olajat, nedves törlőkendőt és egy nagy kivetítőn tudták nézni, hogy masszírozom a talpam, miközben szóban is elmondtam mit, hogy és miért csinálok. A talpmasszázs után pedig kérdezni tudtak tőlem.

Nagyon pozitív volt a visszajelzés, amiért azóta is nagyon hálás vagyok a résztvevőknek és a szervezőnek is.

Hogyan haladtam tovább?

Ezután az előadás után jött a felismerés, hogy akkor ők ezt saját maguknak is meg tudják csinálni, saját maguk is meg tudják masszírozni a talpukat a reflexpontoknak megfelelően. Persze nem mindegy, hogy hogyan.

Meg kell nekik tanítani!

Elkezdtem kidolgozni a tanmenetet, hogyan és milyen módon tudom legkönnyebben átadni ezt az ősi tudást és ők hogyan tudják a legkönnyebben megtanulni a talp masszázsát. Készítettem sok-sok színes, részletes talptérképet, amelyen a reflexpontok szerepelnek.

Majd elkezdtem érdeklődőket szerezni a reflexzónás talp önmasszázs tanfolyamra. Az első alkalommal azoknak ajánlottam fel egy ingyenes képzést, akik ott voltak azon a bizonyos előadáson. Tőlük kértem visszajelzéseket, amelyek alapján még tudtam javítani a tananyagon, az oktatás módján.

Majd jöttek a következő tanfolyamok, amelyeken általában 4-5-6 fő vett részt. A terv is az volt, hogy csak kis létszámmal szeretnék dolgozni, hiszen akkor mindenkinek személyesen tudok segíteni a tanulás során.

Miért tartom fontosnak, hogy megtanítsam a talp önmasszázsát?

Imádom nézni, ahogy csillogó szemmel, tele kiváncsisággal érkeznek a reflexzónás talp önmasszázs kurzusra az érdeklődők. Imádom, ahogy bizonytalanul keresgélik a saját talpukon a reflexpontok helyét, ahogy aggódva kérdezik, akkor most biztos jó helyen nyomom? Az első nap végén nem hiszik el, hogy ez a sok pontot egyszer majd csukott szemmel is megtalálják a saját talpukon.  Majd a második nap végére egyre ügyesebben nyomogatják a talpukat, a gyakorló napon pedig szinte már segítség nélkül találják meg a reflexpontokat.

Akkor tudom, hogy egy olyan lehetőséget tudtam a kezükbe adni, amivel egy egészségesebb szervezetet tudnak kialakítani. Egy olyan tudás birtokosai lettek, amellyel támogatják a szervezetük öngyógyító folyamatait, segítik a szervezetük salaktalanítását. Ami által az immunrendszerük, emésztésük, keringésük jobban fog működni, kiegyensúlyozottabbak lesznek, ritkábban lesznek betegek és orvoshoz is ritkábban kell menniük. 

De jött a következő felismerés! Az rendben van, hogy a közelemben élőknek tudok így segíteni, de mi van azokkal, akik tőlem jóval távolabb élnek és nem utaznak el emiatt Székesfehérvárra.

Jött a megoldás: Online oktatás.

Miért online oktatás?

Lehet, hogy neked is furcsán hangzik elsőre, hogy hogyan lehet megtanulni talpat masszírozni online, ahol a reflexpontok helyét pontosan kell megtalálni a talpon. Hiszen minden talp más és más.

Van egy oktató ismerősünk, akik olyan embereket tanítanak rajzolni, festeni, akik csak az általános iskolában rajzoltak utoljára, akkor is pálcika emberkéket. A tanfolyamok során olyan gyönyörű alkotások születtek, amelyekről nem mondtam volna meg, hogy online tanfolyam során tanultak meg így alkotni. Szóval, ha gyönyörű képeket festeni meg lehet tanulni online, akkor talpat masszírozni is meg lehet tanulni ilyen módon.

Így összeszedtem minden szabadidőmet, pénzemet és bátorságomat és beültem a kamera elé.

Egyik vendégem profi fotós és videós a férjével együtt, így őket kértem meg, hogy segítsenek elkészíteni a videós tananyagot. Sok-sok munkaóra, rengeteg baki, így még pár órányi „újravideózás” van a hátunk mögött, mire elkészült a tananyag videós része.

Majd jött az elméleti rész újragondolása, a tananyag tanfolyami felületre való felvitele, és persze az ezt kiszolgáló sok-sok háttérmunka. Mindezt a gyógymasszőri vállalkozás mellett, mintegy hobbiként a szabadidőben.

De elkészült! Nem mondom, hogy minden részlete tökéletes lett, bőven van még mit csiszolni rajta, de mint tudjuk, „a kész jobb, mint a tökéletes”!

Így már gond nélkül tud reflexzónás talp önmasszázst tanulni az is, aki messze lakik Fehérvártól, és akit érdekel a természetgyógyászat és vonz egy ősi gyógymód, amellyel segíteni tud a szervezete öngyógyító folyamataiban.

Melyek a jövőbeni céljaim?

Rengeteg tervem van a jövőre nézve.

Amit ebből elárulhatok az, hogy még csak a reflexpontoknak egy része tanulható, de a többi is már készülőben, hamarosan az is elérhető lesz.

Majd kerülni fog a tananyagba sok-sok tipp, ötlet, megoldás a természetgyógyászat tárházából, amivel fokozni lehet az öngyógyító hatást. Ezzel is tovább segítve a szervezetet.

A többi terv maradjon titok! 😉

De hogy miért is kellene mindenkinek masszíroznia a saját talpát?

Arról itt olvashatsz egy rövid összefoglalót: Miért masszírozd a talpad?